Villalarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS, telefon elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Kalkan Tatil Villası yetkililerine kiralamak istediğiniz tarihleri belirtip, sizden gerekli bilgileri aldıktan sonra ön kiralama işlemini yapar. Kalkan Tatil Villası , ön kiralama yapıldıktan sonra toplam ödenecek ücretin %35’ini kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 iş günü içerisinde ödendiği taktirde seçmiş olduğunuz villa adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta, SMS veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kapora 1 iş günü içinde Havale, EFT, ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. 1iş günü içinde Kaporanın yatırılmaması durumunda Kalkan Tatil Villası , kullanıcıya bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın kontrolleri yapılıp, Villa tesliminde peşin olarak alınır. Yine kullanıcıya kiralanan Villa’ yi eşyalı olarak teslim ettiği için eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL/3000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa tesliminde peşin olarak alınır. Hasar depozitosu kullanıcının çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda kullanıcıya iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta/daireye giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

 

REZERVASYON İPTALİ:

1) Ön ödeme ücreti hesabımıza yatırıldıktan sonra villa giriş tarihinizden 44 gün önceye kadar yapılan iptallerde ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır. Çünkü , bu ödemenin tamamı ev sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.

2) Kalan ödeme villa / apart giriş anında nakit olarak yapılmalıdır. Eğer villa giriş tarihinize 30 ile 15 gün arasında bir süre kaldı ise rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz kalan ödeme tutarının % 50 müşteriden tahsil edilir.

3) Eğer rezervasyon iptali villaya giriş tarihinden 14 önce gerçekleşir veya giriş yapılmaz ise kalan ödeme tutarın tamamı müşteriden tahsil edilir.

4) Müşterinin özel durumları bu maddelerin dışında tutulur. Firmamıza gerekli bilgi ve evrakları sunmaları durumunda inceleme yapılıp karar kendilerine mail, yolu ile bildirilir.

 

VİLLAYA GİRİŞ ÇIKIŞ:

Rezervasyon başlangıç günü giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 21.00’dır. Kullanıcı; belirtilen saatler dışında giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda bir gün sonra sabah Kalkan Tatil Villası ‘ nın mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Kullanıcının; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden Kalkan Tatil Villası kesinlikle sorumlu tutulamaz. Kullanıcının geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. Kalkan Tatil Villası bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00 da kullanıcının villayı hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan kullanıcı birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek Kalkan Tatil Villası ’ nın her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda Kalkan Tatil Villası ’ na 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa kontrolü yapılmadan kullanıcı villadan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu kullanıcının bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Kullanıcının kendi isteği ile erken çıkması durumunda konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

 

VİLLA KAPASİTESİ:

İnternet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra kullanıcı tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, Kalkan Tatil Villası’ na yazılı olarak başvurulacak ve villanın kapasite durumuna göre Kalkan Tatil Villası’ nın uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Kalkan Tatil Villası, kullanıcıdan ilave ücret talep edebilecektir. Giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen kullanıcıların dışında başka kullanıcı kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda Kalkan Tatil Villası, kullanıcıların villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın kiralanması aşamasında kullanıcının beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup kullanıcı vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

 

VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER:

Günlük, haftalık, aylık villa/apart/daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 1 Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, Kalkan Tatil Villası bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/apartların/dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın/dairenin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta/daireye girmesine müsaade etmelidir. İnternet sitemizdeki villa/apart/daire detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda/dairelerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın/dairenin özelliklerini villa/apart/daire özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

 

EVCİL HAYVAN/SİGARA:

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

 

HASAR DEPOZİTOSU:

Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu kullanıcıdan tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında kullanıcıya gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu kullanıcıdan giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve kullanıcı ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart/daire ile villanın/apartın/dairenin demirbaşlarında bir hasar,eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Kullanıcının sözleşmede belirtilenden erken bir saatte ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito kullanıcıdan alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise kullanıcıdan bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

Kalkan Tatil Villası.